Mená pre psov

Prehľadný zoznam mien pre psov aj fenky

Dobré mená pre psov dokážu výrazne zjednodušiť komunikáciu medzi človekom a psom. Keďže psy ľahšie rozoznávajú výrazné spoluhlásky oddelené samohláskami, psie mená ako Roky alebo Falco budú pre psov zrozumiteľnejšie a ľahšie ich rozoznajú od iných zvukov. Najvhodnejšie sú dvojslabičné psie mená ktoré sa dajú rýchlo a jasne vysloviť. Mená pre psov by sa tiež nemali podobať na povely ako sadni, ľahni, k nohe, nesmieš, atď. , aby nedochádzalo k nedorozumeniam.

Psie mená môžu no nemusia vystihovať povahu alebo výzor psa. Mená pre veľkých psov sa väčšinou odlišujú od ostatných, no nie je to pravidlo. Aj mená pre psov podľa plemena sa dosť odlišujú, pričom najvýraznejšie je to pri poľovných, strážnych alebo spoločenských plemenách psov. Klasikou sú tradičné slovenské psie mená ako Dunčo, Šarik, Labka, Brok, Uško, Blesk alebo obľúbené psie mená ako Bak, Rex, Lajka, Benny, Lucky, Bella, Max, no stretneme sa aj s používaním psích mien po známych osobnostiach a filmových hrdinoch (Elvis, Cvoki, Scooby, Zorro, Darwin, Bond).

Ak Budete mať šťastie, to správne meno vám napadne hneď ako šteniatko zbadáte no ak nie, môžete sa inšpirovať týmito menami pre psov. V našom zozname sú uvedené mená pre fenky červenou farbou. Zelenou sú označené mená, ktoré môžete použiť pre psov aj pre fenky:

 

Mená psov na AMená psov na B

Mená psov na CMená psov na DMená psov na  EMená psov na FMená psov na GMená psov na HMená psov na IMená psov na JMená psov na KMená psov na LMená psov na MMená psov na  NMená psov na OMená psov na PMená psov na QMená psov na RMená psov na SMená psov na TMená psov na UMená psov na VMená psov na WMená psov na XMená pre psov na YMená pre psov na Z

 

                         

Ak máte obľúbené meno pre psa a nenašli ste ho v našom zozname alebo máte dobrý tip, napíšte nám ho nižšie do komentárov a my ho pridáme do zoznamu.

Jakub Durdík
Autor:
Jakub Durdík

Viac článkov od Jakub Durdík