5 tipov, ako si v lete skrášliť záhradu


záhradné náradie

Sponzorované: Leto je tu a záhrada volá po každoročnej údržbe. Ak ste sa do nej nepustili hneď po zime, na začiatku leta je najvyšší čas. Prinášame vám 5 tipov ako ľahko a rýchlo záhradu skrášliť, aby ste si v nej mohli naplno užiť nasledujúce slnečné dni

1. Udržujte poriadok

Poriadok je stále in. Z obyčajnej záhrady vykúzlite oázu kľudu iba vtedy, ak ju budete udržiavať čistú a upravenú.  Náradie schovajte do kôlne, pokoste trávu a záhony zbavte nevzhľadného plevelu. Uvidíte, ako vaša záhrada prekukne.

2. Dajte kríkom nový zostrih

Strihanie rozvetvených kríkov nielen skrášli záhradu, ale tiež prospeje samotným kvetom. Než sa do neho pustíte, zistite si, kedy je najvhodnejšia doba na strihanie jednotlivých rastlín a či vôbec. Napríklad magnóliám alebo rododendronom rezy vôbec nesvedčia.

3. Natrite plot

Neoddeliteľnou súčasťou záhrady je aj plot. Opravte na ňom drobné nedostatky a vdýchnite mu nový život čerstvým náterom. S perfektne vyzerajúcim plotom pozdvihnete vzhľad vašej záhrady na úplne inú úroveň.

4. Dekorujte drevom

Nemá cenu vymýšľať žiadne novoty. V prírode sa budú najlepšie vynímať doplnky z prírodných materiálov. Ideálnou voľbou je určite drevo. Debnička, lavička alebo obyčajná vtáčia búdka môže byť krásnou záhradnou ozdobou.

5. Vymeňte slnečníky za plachty

V sparných letných dňoch každý ocení trochu tieňa. Ak chcete svoju záhradu udržať originálnu a šik, vyhoďte opozerané slnečníky a siahnite po nadčasových plachtách. Sú rovnako funkčné a stále rastú na obľúbenosti. Hodia sa ako k modernej stavbe, tak aj ku starému retro domčeku.

V rámci skrášľovania záhrady sa nezaobídete bez základného náradia. Skôr ako začnete s údržbou, je dobré si zaobstarať minimálne motyčku na plevel, hrable na pokosenú trávu a kladivko s niekoľkými klincami na zostrojenie okrasnej vtáčej búdky.

 



Podobné témy

vyvýšené záhony

Kombinácie rastlín do vyvýšených záhonov

O tom, že rastliny sa navzájom ovplyvňujú som nikdy nepochybovala, ale ich vzájomné interakcie a vzťahy som objavovala postupne v dostupnej literatúre. Prečítané nevyzeralo sadenie zeleniny podľa znášanlivosti zložito,…

hliva ustricová pestovanie doma

Hliva ustricová a jej pestovanie jednoducho a prehľadne

Pestovanie hlivy ustricovej v domácich podmienkach je pomerne jednoduché a pri troche snahy to zvládne každý. Túto jedlú hubu je možné pestovať na širokom spektre substrátov bohatých na celulózu a lignín (napr. slama,…

bazová limonáda

Recept na domáci bazový sirup

Leto je obdobím kedy si vychutnávame slnko, kúpanie, zmrzlinu,… a samozrejme bazový sirup. Domáca príprava bazového sirupu je veľmi jednoduchá a výsledok naozaj stojí za to. Baza čierna je účinná liečivá rastlina s…

medonosne kvety

12 najužitočnejších medonosných rastlín do záhrady

Medonosné rastliny sú okrem samotných včiel prospešné aj pre včelárov a pestovateľov ovocia či zeleniny. Vyznačujú sa vysokou produkciou nektáru, z ktorého včely vyrábajú med, no takisto poskytujú včelám peľ, ktorým…

ako vyrobiť vyvýšené záhony

Premeny v zanedbanej záhrade, 2. časť: Vyvýšené záhony

Samotnej realizácii vyvýšených záhonov predchád­zalo upratanie a príprava záhrady, ktoré môžete vidieť v prvej časti premeny v zanedbanej záhrade.  Keď sme premýšľali nad plánom záhrady a umiestnením jednotlivých zón,…

jablka v pivnici

Ako uskladniť jablká na zimu

1. Výber vhodných odrôd na skladovanie skladovanie si vyberte odrody, ktoré sú na to vhodné. Neskoré odrody jabĺk dozrievajúce v októbri sú väčšinou aj najtrvácnejšie. Na skladovanie sa hodia napríklad odrody: Banánové…