Mená pre mačky

Prehľadný zoznam mien pre mačky aj kocúrov

Dobré mená pre mačky dokážu výrazne zjednodušiť komunikáciu a často ovplyvňujú aj kvalitu vzťahu človeka s mačkou. Keďže zvieratá vrátane mačiek ľahšie rozpoznávajú výrazné spoluhlásky oddelené samohláskami, mačacie mená ako Rocky alebo Cilka budú pre mačky zrozumiteľnejšie a ľahšie ich rozoznajú od iných zvukov. Najvhodnejšie sú dvojslabičné mačacie mená, ktoré sa dajú ľahko a jasne vysloviť. Mená pre mačky by sa tiež nemali podobať na slová, ktoré pri mačke často používame pri hre, pochvale či poveloch, aby nedochádzalo k nedorozumeniam.

Mačacie mená môžu no nemusia vystihovať charakter alebo výzor mačky či kocúra. Majitelia si často vyberajú mená pre mačky aj podľa ich plemena alebo podľa krajiny, z ktorej dané plemeno pochádza. Klasikou sú tradičné slovenské mačacie mená ako Murko, Labka, Belka, Fúzik, Vločka alebo obľúbené mená pre mačky ako Felix, Lily, Daisy, Lucky, Bella, Dante, Frankie. Často sa stretneme aj s používaním mačacích mien po známych osobnostiach a filmových hrdinoch (Garfield, Mafia, Tom, Azrael, Sassy, Einstein, Kiki, Sabrina, Mulder).

Ak Budete mať šťastie, to správne meno vám napadne hneď ako mačiatko zbadáte, no ak nie, môžete sa inšpirovať týmito menami pre mačky. Pamätajte, vždy si je lepšie vybrať meno, po vyslovení ktorého máte dobrý pocit. Napokon je to vaša mačka a jej meno vyslovíte nejedenkrát. V našom zozname sú uvedené mená pre mačky červenou farbou, čierne sú mená pre kocúra a zelenou sú označené mená, ktoré môžete použiť pre mačky aj kocúrov:

Mená pre mačky na AMená pre mačky na BMená pre mačky na CMená pre mačky na DMená pre mačky na EMená pre mačky na FMená pre mačky na GMená pre mačky na HMená pre mačky na CHMená pre mačky na IMená pre mačky na JMená pre mačky na KMená pre mačky na LMená pre mačky na MMená pre mačky na NMená pre mačky na OMená pre mačky na PMená pre mačky na QMená pre mačky na RMená pre mačky na SMená pre mačky na TMená pre mačky na UMená pre mačky na VMená pre mačky na WMená pre mačky na XMená pre mačky na YMená pre mačky na Z

Ak máte obľúbené meno pre mačku či kocúra a nenašli ste ho v našom zozname alebo máte dobrý tip, napíšte nám ho nižšie do komentárov a my ho pridáme do zoznamu.

Podobné témy

Sledujte nás