Články

generatívny alebo vegetatívny podpník

Vybrať si semenáč alebo vegetatívny podpník?

Generatívne podpníky (semenáče) sú dopestované zo semien uznaného osiva, vegetatívne zasa rozličnými vegetatívnymi spôsobmi rozmnožovania (odrezkami, odkopkami a podobne).

Viac
škody ovocinárov

Ťažký rok pre ovocinárov

Jarným mrazom padla za obeť väčšina tohtoročnej úrody ovocia. V priemere sa na Slovensku dopestuje približne 50 000 ton ovocia no tohtoročná úroda predstavovala iba 20 000 ton, čo predstavuje historicky úplne najslabší výsledok.

Viac
cena robusty a arabiky

Robusta je prvý krát v histórii drahšia ako arabika

Cena kávy robusta prekonala na brazílskom trhu po prvý krát cenu arabiky. Dôvodom je slabá úroveň zrážok a s tým spojený strach z ničivého sucha, ktoré sa opakuje už tretí rok po sebe.

Viac
kozie mlieko kvalita

Kozy a kvalita kozieho mlieka

Viete, že kozie mlieko má oproti kravskému viac vitamínu A , B , vápnika a má antialergické schopnosti?

Viac

Chovať či nechovať?

Začať s chovom zvierat akéhokoľvek druhu sa zdá veľmi jednoduché, opak je však pravdou. Dobrý chovateľ je ten, ktorý chová zvieratá nielen pre úžitok, ale aj pre potešenie. Rozumie im, teší sa z nich a chov napĺňa časť jeho života.

Viac
druhy pšenice

Je rozdiel medzi americkou a európskou pšenicou?

Európska Únia produkuje takmer 165 miliónov ton pšenice ročne zatiaľ čo USA len 70 miliónov ton. Bežný spotrebiteľ by mohol predpokladať, že všade sa pestuje rovnaká pšenica, no opak je pravdou.

Viac

Nadmerný rybolov môže spôsobiť vyhynutie viacerých druhov rýb v európe.

V slaných vodách európy je ohrozených viac ako 90 druhov rýb. Uvádza to správa publikovaná medzinárodnou úniou pre zachovanie prírody (IUCN).

Viac
zaujímavosti o kravách

Zaujímavé fakty o kravách

Kravy sú fascinujúce zvieratá a preto vám prinášame zopár faktov o ktorých ste možno netušili:

Viac